Osalejad

1. Pärnu Haigla Taastusravi- ja Heaolukeskus

kutsub teid trennidesse! Pange end mõnusalt riidesse ja tulge proovige: kohal on süvalihaste treener Laura Siimenson ja naiselike Latinomix tantsude treener Marilin Nergi.
Soovijail on võimalus kontrollida oma kehamassiindeksit ning keha sisemist ja välimist rasvaprotsenti. Samuti jagatakse praktilisi näpunäiteid kodus treenimise võimaluste ja meetodite kohta.
Süvalihaste treening tasakaalustab, annab energiat ning treenib sisemisi, sügavamal asetsevaid lihaseid, mille kaudu paraneb rüht ning vähenevad valest kehahoiust tingitud vaevused. Olulisel kohal on keskendumine ja hingamine.
Latinomix treening on üles ehitatud Ladina-Ameerika tantsudele (samba, salsa, cha cha cha, me-rengue, rumba, jive, lambada, reggeton, argentiina tango, paso doble), idamaistele tantsudele ja aegajalt tutvutakse ka teiste tantsustiilidega (bollywood, rock n'roll).
Ristiku 1, Pärnu, tel +372 449 4800; heaolukeskus@ph.ee, www.ph.ee, Pärnu Haigla Taastusravi-ja heaolukeskuse Facebook, Pärnu Haigla Perekooli Facebook

2. MyFitness Pärnu

MyFitness on Eesti suurim spordiklubide kett, mis omab ka spordiklubi Pärnu südames.
Inspireerime, motiveerime ja toetame inimesi regulaarse liikumisega aktiivsele, tervislikumale elustiilile. Meie klubides toimub kuus üle 3200 rühmatreeningu ja valida saab rohkem kui 85 eri stiili vahel, mis sobivad nii algajaile, kogenud treenijatele, lastele, noortele kui eakatele.
Tahad oma keha tundma õppida? Tule ja otsi messil üles spordiklubi MyFitness! Tutvu messipakkumisega ja lase analüüsida oma keha kehaanalüüsi aparaadiga!
Tel +372 4423000; parnu@myfitness.ee, www.myfitness.ee

3. Notar Irina Luih

Messil saate vastused küsimustele, mida peaks teadma pärimisest ja pärandamisest ning kuidas pärida ja pärandada!
Notar Irina Luih käest saab vastused igapäevaelu õigusküsimustele: perekonnaasjadega seonduvalt (abielud, lahutused, ühis-ja lahusvaraga seonduv) ja kinnisvaraga seonduvalt, sealhulgas mitmele omanikule kuuluva varaga seotud küsimustele.
Rüütli 40a, Pärnu, tel 4490 800, 526 4220, irina.luih@notar.ee

4. Raeküla Vanakooli Keskus

Ootame teid koos meie terviseõpetaja, pilliõpetaja ja puhkpillivaliku ning lauakangastelgedega! Tulge vaadake, millega meie juures tegeleda saab ning proovige ise järgi!
Ootame teid oma majja appi koolipäevade pärastlõunati mänguvanaemadeks ja mänguvanaisadeks Vanakooli noortekeskusesse, et noortega koos mängida, meisterdada ja vahel ka õppida.
Lembitu 1, Pärnu, tel 5845 3331, info@raekylavanakool.ee; www.raekylavanakool.ee

5. Vana-Pärnu Kultuurikeskus

Kirjandusring Pärnu Suleklubi
Käsitööring Isetegija
Lauluring Hõbene
Tantsurühm Vesiroos
Liikumisrühm Ilse
Pillirühm Karmoškasemud
Lauluselts Mõnusalt
Tule otsi meid üles! Kohapeal näitab meie käsitööring Isetegija, kuidas siidisalle maalida, punume pidulaua kaunistuseks salvrättidest lilleõisi ja valmistame naharibadest ehteid. Ringi juhendavad Aino Raedov ja Juta Mere. Infot saab ka kõikide meie teiste ringide kohta!
Jannseni 39, tel 5543023; silvi.kanosina@gmail.com

6. Pärnu Pensionäride Liit

Pärnu Pensionäride Liidus tegutsevad:
Käsitööring Lõngakera
Segaansambel Maarjahein
Naiskoor Lauluring
Mõnusa muusika ansambel
Vokaalasambel Kadri
Luule- ja huumorigrupp
Lisaks tegutsevad siin veel lauluklubi, osavus- ja lauamängude klubi, 2 võimlemisgruppi, koos käivad endiste töökollektiivide (piimakombinaat, linakombinaat, Klementi nim õmblusvabrik) eakad. Kokku on liidus üle 800 liikme. Tegutseme Eakate Avahoolduskeskuse ruumides Metsa tänaval, kus toimuvad ka klubiõhtud, korraldatakse linnarahvale kontserte, käsitöönäitusi, õppusi, ekskursioone ning tähistatakse tähtpäevi.
Metsa 10 Pärnu Avahoolduskeskuses, tel 4425751; parnupl@gmail.com

7. Eakate Ühingu Elulust

Elulustis tegutsevad järgmised ringid:
Naiskoor Eluring
Tantsurühm Räämakad
Sõnakunstiring
Käsitööring Sõrmkübar
Vanaisade ring Lustivennad
Võimlemisring
Messil paneb meie käsitööring välja väikese näituse, viime läbi loterii ja valmistame töötoas meeneid sõbrapäevaks.
Metsa 10, Pärnu. Tel 56679796 - juhatuse esimees Marika Raiend; elulust5@hot.ee

8. Oriflame

Praktiline nahahooldus ehk aeg iseendale ♥ Töötoas saad teada, milline näonahapuhastus ja -kreem sobib just Sinule. Teeme koos läbi ja saad personaalset nõustamist.
Liivika Pärnala, tel 55630399, liivika0112@gmail.com

9. Tervisekauplus

Tervisekaupluses on lai valik abivahendeid igapäevaelus hakkama saamiseks, mida messil ka tutvustame.
Võtame messile kaasa jalatalla mõõtja ja eri otstarbeks mõeldud abivahendid. Tule ja saa hea ülevaade, kuidas igapäevaelus hästi hakkama saada!
Keskväljak 1, Pärnu. Avatud: E-R 10-18, L 10-15 , tel 4472686, www.ylejoeapteek.ee

10. BENU Papiniidu Apteek

BENU Apteek tutvustab messil BENU ja Tervisepüramiidi tervisetooteid ning kogenud apteekri käest saab head nõu erinevates terviseküsimustes.
Pöörame enam tähelepanu südame- ja veresoonkonna- , mälu-, une- ja meestetervise probleemidele ja nende leevendamiseks mõeldud toidulisanditele.
Tel 4455915; benu.5112@benu.ee; www.benu.ee

11. Eesti Töötukassa

Tule ja uuri töö leidmise võimalusi!
Eesti Töötukassa tegeleb tööotsingute ja tööalaste valikute nõustamise ning tööle aitamisega. Samuti on töötukassa igapäevane töö tööandjate nõustamine ja neile sobivate töötajate leidmine.
Tel 15501; info@tootukassa.ee; www.tootukassa.ee

12. Domus Kinnisvara

Pakume kinnisvaraalast nõustamist:
Ehitiste dokumentatsiooni vastavus seadusele
Kinnisvara dokumentatsiooni korrastamine
Anname nõu kinnisvaraobjekti hinda mõjutavate omaduste ja müügieelse väärtuse osas
Kinnisvara maksustamine
Pärimisega seotud küsimused
Korteriomandite ja korteriühistute loomine
Meil on veebruaris sõbrakuu kampaania - tule ja uuri!
Tel 443 1154, parnu@domuskinnisvara.ee, www.domuskinnisvara.ee

13. Päästeamet

Päästeamet nõustab messil inimesi, et nende kodud oleksid tuleohutud!
Tel 444 7800; laane@rescue.ee; www.paasteamet.ee

14. Tervise Abi

Tervise Abi müüb ja rendib abivahendeid.
Oleme lepinguliseks partneriks Haigekassale ja Sotsiaalkindlustusametile. Abivahendite hulka kuuluvad ortopeedilised tugitooted, pehmed ja jäigad ortoosid, hooldus- ja invaabivahendid, liikumisabivahendid, sealhulgas elektrilised ratas-toolid ja tõstukid.
Messil teeme tasuta talladiagnostikat, et hinnata jala tervislikku seisundit. Samuti on Teil võimalus tutvuda meie toodetega.
Tel 56881580; gerlin@terviseabi.ee; www.terviseabi.ee. Tervise Abi Pärnu Maximas, Riia mnt.131, Pärnu.E-R 9-17, iga kuu esimesel ja teisel laupäeval 10-15.

15. Swedbank

Pangandusmaailmas toimub muudatusi nii tihti ja palju, et kõigega ei jõua ennast kursis hoida. Viimaste aastate üheks suuremaks ja olulisemaks uuenduseks on Swedbanki mobiilipank, millel on juba praegu üle 100 000 kasutaja. Ootame teid tutvuma Swedbanki mobiilipangaga töötubades, kus kõik soovijad saavad mobiilipanga kasutamise selgeks õppida ning omal nahal proovida, kas see neile sobib. Lisaks toimuvad arutelud ka muudel pangateemadel.
Aida 5, Pärnu; tel +372 888 6505, info@swedbank.ee, www.swedbank.ee

16. Zinzino ja Omega3

Kehakaal ?! Meeleolu ?! Tervis ?! Vererõhk ! Ülekaal ! Diabeet ! Kas saame täna toitudest kõik selle, et olla terve ? Kuidas orienteeruda sadade toidulisandite seas ja kas neid üldse on vaja?
Rasvahapete testi tegemise võimalus!
Tel 5139345, nu@kivitalu.ee

17. Energen OÜ

Tutvustame iidsete Hiina taimetarkade ret-septide järgi valmistatud VanTao tooteid: plaastreid, salve, kreeme ja jalavanni tooteid, mis on abiks valu-de, külmetuse, stressi jt näidustuste leevendamiseks. Meil on kaasas ka Freshdeli aroomiteraapia küünlad - sojavahast ja kõrgekvaliteediliste eeterlike õlidega. Tulge uurige meie messi- ja sõbrapäeva pakkumist!
marika.energen@gmail.com, tel +372 5347 7078, Facebook - Freshdeli Eesti

18. Pärnu Käsikellastuudio

Käsikellastuudio avab esinemisega messi ning tutvustab hiljem huvilistele kauni kõlaga pille. Pärnu Käsikellastuudios on käsikellaõpe nii lastele, täiskasvanutele kui ka seenioridele. Algajate grupiga saab liituda aastaringselt. Käsikellastuudiot juhendab Elo Kesküla.
Nikolai 3, Pärnu raekoda, tel 5175077; ekeskyla@gmail.com; www.kasikellad.ee

19. Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriselts

Ingerisoomlaste Kultuurisetsis tegutsevad ingeri kollektiivid:
Folkloorirühm Mummot
Folkloorirühm Kullero
Käsitööring Lõngakera
Segakoor Leivo
Lisaks:
Vokaalansambel Marimba
Ansambel Russkaja Pesnja
Messil ootame teid tuttavaks saama meie folkloorirühmaga Mummot ning käsitööringiga Lõn-gakera. Meie käsitöömeister Raija Pedaku juhenda-misel saab kohapeal kududa vöid ja punuda paelu.
Käsitööringis Lõngakera saab õppida lapitehnikat, hardanger tikandit (Norra), kudumist väiketelgedel, vööde ja paelte punumist (Soome), väikevormide valmistamist lõngast ja kangast, lihavõtte-ja jõulukaunistuste valmistamist.
Lõuna 18, Pärnu, tel 447 1079, 55616061, parnuingeri@gmail.com; Facebook: @parnuingeri

20. Eesti Sõjameeste Pärnu Ühenduse Meeskoor

Eesti Sõjameeste Ühenduse meeskoor loodi 22 aastat tagasi Eesti Sõjameeste Ühingu juurde sooviga hakata laulma kunagi keelatud Eesti sõjaväes lauldud sõdurilaule. Esinetud on Pärnu linna ja vabariiklikel üritustel, ausammaste avamisel ning sõjameeste kokkutulekutel. Koor kuulub Eesti Meestelaulu Seltsi ridadesse ja ootab uusi liikmeid!
Metsa 10, Pärnu, tel 5058583; helle.kullamaa@gmail.com

21. Pärnu Aianduse- ja Mesinduse Selts

Aianduse- ja Mesinduse Seltsi majas tegutsevad:
Folkloorirühm Mesilane
Folkloorirühm Kunglarahvas
Rahvapilliansambel Tõmba-Jüri
Folkloorigrupp Rannalised
Tantsugrupp Rubensi tydrukud.
Kord kuus käsitöötuba Tallinna juhendajaga
Ootame kevad-suvisel ajal inimesi appi meie õueala kauniks tegema! Suviti toimub meil õuealal pärimuspidu, kuhu on kaasatud Rääma piirkonna inimesed ja oodatud külalised ka mujalt Pärnust.Uus juhatus on toimetanud majaga 1,5 aastat ja uuendusi on palju! Ootame majja käsitöölisi ning kangastelgedel kudujaid, pakume võimalust pärimuspeo ajal oma toodangut müüa.
Allika 2a/1, Pärnu, terje.ojaste@gmail.com, aiandusmesindus@gmail.com, tel 58149060 või 53011323

22. Vene Kultuuriselts Pärnu

Aplaus Plus
Vene Kultuuriseltsis tegutsevad:
Käsitöörühm Volshebnaja Petelka
Ansambel Maria
Tantsurühm Sudaruski
Huviring Sotsvetik
Pärnu Aplaus Plus on asutud 1991. aastal eesmärgiga säilitada vene rahvakultuuri Eestis. Käsitöörühm Volsebnaja Petelka on avatud kõikidele pärnakatele, kes tunnevad huvi kudumise vastu. Ansambel Maria tutvustab vene rahvalaule, tantsurühm Sudaruski aga vene rahvaloomingu isikupära. Huviring Sotsvetie aitab täiskasvanutel väljenduda läbi kunsti.
Rüütli 23, 2. korrus; tsesnokova55@mail.ru

23. Paikuse vald

Paikuse vallamajas tegutsevad:
Eakateklubi “Kuldne iga”
Naisansambel “Lustilik”
Naisrahvatantsurühm “Paikuse Memmed”
Seljametsa Muuseumis tegutsevad:
Eakate segalauluansambel “Helin”
Muuseumisõprade klubi
tel 4420782, 53456032; ille.riivits@paikuse.ee
Paikuse päevakeskuses tegutsevad:
Käsitööring, tel 4420782; 4455355, paevakeskus@paikuse.ee
Eakate jututuba, tel 4455355, paevakeskus@paikuse.ee
Paikuse spordikeskuses tegutseb:
Eakate tervisevõimlemisring, tel 4420782; 5297627
Messil on kohal Seljaku Talu Käsitöö SPA perenaine Annika Põltsam, kes tutvustab käsitööhuvilistele erinevaid tegevusi ja lauluansambli Lustilik liikmed, kes jagavad oma esinemiskogemusi ja tutvustavad heliplaati.

24. TÜ Pärnu Kolledž

Väärikate Ülikool
Pärnumaa õpib! Õppida ei ole kunagi liiga hilja! Just nii loome endale paremaid võimalusi uuteks ette-võtmisteks, tegemisteks ja liikumisteks eluteel. Meie õpikeskkonnas tekib sünergia, mis nakatab positiiv-susega ja on abiks ka koduste murede lahendamisel.
Õpime koos, koos on rohkem võimalusi!
Ringi 35 Pärnu. Tel 5016715; mari.suurvali@ut.ee; www.pc.ut.ee/et

25. Pärnu Keskraamatukogu

Pärnu Keskraamatukogu pakub seenioridele tegevusi alates huvitavatest kohtumistest kuni nuti-koolitusteni. Raamatukogul on olemas ka koduteenindus.
Messil on raamatukogu väljas nutikoolitusega, õpetab e-kataloogi kasutama ning annab lugemissoovitusi.
Tel 4455712; pkr@pkr.ee; www.pkr.ee

26. Pärnu LV sotsiaalosakond ja Eakate Avahoolduskeskus

Messil leiate vastused küsimustele:
Millele peaksin mõtlema juba täna, olukorras, kus ma toetavaid teenuseid veel ei vaja?
Millist toetavat abi mul on võimalus saada.
kui ma oma kodus saan enam-vähem hakkama, kuid kodust välja minna enam ei suuda?
Millised on ööpäevaringse hooldusteenuse võimalused Pärnus ja Pärnumaal?
Suur-Sepa 16, Pärnu. tel 44 48120; sotsiaal@lv.parnu.ee, www.parnu.ee
Eakate Avahoolduskeskus tutvustab messil eakatele suunatud koduteenust ja transporditeenust.
Metsa 10, Pärnu. Tel 442 5753; 442 5982, koduteenus@avahoolduskeskus.ee, paevakeskus@avahoolduskeskus.ee, www.avahoolduskeskus.ee

27. Kajakeraamika

Oleme messil näitamas ja müümas oma kaunist keraamikat. Tahku Tares viime läbi savikoolitusi.
Tel 5330 0933, kajakeraamika@gmail.com, kajakeraamika.eu

28. Merike Varendi küülikunaha töötuba

Oleme messil näitamas ja müümas küülikunahast tooteid ning viime läbi küülikunaha töötoa.
Kutsume teid valmistama küülikunahkseid ehteid, võtmehoidjaid ja kotiripatseid!
Tel 53437155, varendi.merike@gmail.com, Facebook: Merike Varendi

29. Tegusad vanaemad Tahku Tarest

Tegusad vanaemad kutsuvad messile imetlema käsitööd ning sirvima vanu albumeid.
Kontakt tel 5237958

30. Naiskogu Kadrid

Pakume messil kooki ja kohvi ning kutsume arutama teemadel, mis aitaks elu paremaks muuta! Meie ühendus käib koos ekskursioonidel, seminaridel ja kohvikuõhtutel sooviga oma panus anda elu paremaks muutmisel.
Aitame ka teisi naisühinguid!
Reet Laja, Kadride esinaine, tel 518 2818, Tiiu Talts, Pärnumaa Kadride esinaine, tel 5547957

Järgmine mess: Seenioride vabaajamess 2020 | Juba toimunud: 2019, 2018, 2017